Terapia indywidualna

Napisane przez

Terapia indywidualna przeznaczona jest dla każdej dorosłej osoby, która odczuwa potrzebę skorzystania z pomocy, gdyż sama nie radzi sobie z istniejącymi problemami. Nawet jeśli jesteś w związku możesz skorzystać z terapii sam/sama.

Terapia grupowa

Napisane przez

Specyfiką terapii grupowej jest możliwość korzystania przez pacjenta, nie tylko z pomocy terapeuty, ale także czerpania wsparcia i informacji na swój temat od innych osób korzystających z terapii grupowej.

Konsultacje pedagogiczne dla rodziców

Napisane przez

Kiedy mamy problem ze znalezieniem wspólnego języka z dzieckiem, mamy problemy wychowawcze. Skończyły się już nam pomysły na rozwiązanie problemów w relacji z naszym dzieckiem. Warto wówczas porozmawiać z kimś kto posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie i jest poza środowiskiem rodzinnym.

Terapia rodziny

Napisane przez

Jest to forma pomocy skierowana do rodzin, które odczuwają potrzebę skorzystania z pomocy, gdyż same nie radzi sobie z istniejącymi problemami w ich systemie rodzinnym.

Konsultacje

Napisane przez

Konsultacja pedagogiczna to jednorazowe (rzadziej kilkukrotne) spotkanie ze specjalistą, którego celem jest określenie charakteru problemów, dysfunkcji dziecka oraz zaproponowanie odpowiednich metod pracy nad rozwiązaniem lub zmianą.

Terapia grupowa

Napisane przez

Zajęcia grupowe dla dzieci  i młodzieży skierowane są do osób mających trudności z adaptacją do nowych sytuacji, okazywaniem i rozumieniem własnych uczuć, mających problemy w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi, cierpiących z powodu nieśmiałości lub niskiej samooceny.

Terapia uzależnień od substancji psychoaktywnych

Napisane przez

Jedynym skutecznym i właściwym sposobem na zatrzymanie uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy leków jest kompleksowe leczenie (leczenie odwykowe, leczenie uzależnienia, terapia uzależnienia), które rozpoczyna się od przerwaniem ciągu picia, brania i detoksykacją organizmu.

Terapia uzależnień czynnościowych

Napisane przez

Przyczyny uzależnień od zachowań, takich jak zakupy, Internet, praca czy hazard, są podobne do przyczyn uzależnień od środków odurzających. Nie można jednak jednoznacznie określić czynników odpowiedzialnych za powstawanie takich nałogów. Jest to raczej zespół predyspozycji biopsychicznych oraz czynników społecznych i środowiskowych.

Poradnia online

Napisane przez

Egestas sagittis inceptos ligula vulputate ornare aenean curabitur imperdiet velit ullamcorper sed, class proin facilisis neque egestas fusce velit rhoncus fringilla risus, adipiscing mauris sapien cras semper curae ut aliquet sit et. Per leo mi massa morbi litora ultricies maecenas nam rhoncus habitasse congue, dolor proin a molestie posuere dictumst curabitur et quam conubia.