Terapia indywidualna

Napisane przez PLT
  • wielkość czcionki
Terapia indywidualna

Terapia indywidualna przeznaczona jest dla każdej dorosłej osoby, która odczuwa potrzebę skorzystania z pomocy, gdyż sama nie radzi sobie z istniejącymi problemami. Nawet jeśli jesteś w związku możesz skorzystać z terapii sam/sama.

Spotkanie odbywa się w gabinecie, które zapewnia anonimowość i intymność klientowi. Ma ono charakter rozmowy pomiędzy terapeutą a klientem, w trakcie której terapeuta poprzez pytania stara się dotrzeć do źródeł i przyczyn pojawiających się problemów. Podczas terapii, która przebiega w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa pacjent może mówić o wszystkim co przychodzi mu do głowy. Zasadniczym celem jest skupienie uwagi na treści, ale również na uczuciach, skojarzeniach które wówczas się pojawiają a przy codziennym pośpiechu mogą być niezauważane.

Trafiając do PLT możesz z różnych stron przyjrzeć się swojej obecnej sytuacji, zatrzymać się na chwilę i zastanowić co chcesz od życia, siebie i innych. Celem jest zmniejszenie cierpienia, lęku, depresji. Przede wszystkim chodzi o zmianę w dotychczasowym funkcjonowaniu.
Człowiek stanie się bardziej świadomy siebie, swych potrzeb, uczuć. Pozna swe zasoby, mocne strony oraz ograniczenia, które pozwolą na lepsze zrozumienie dotychczasowych trudności, cierpień.

Każde spotkanie trwa 55 minut. Częstotliwość spotkań ustalana jest bezpośrednio z terapeutą w trakcie pierwszego spotkania. Najbardziej optymalnym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem są spotkania raz w tygodniu. Czas trwania terapii indywidualnej zależy od diagnozy problemu.

Artykuły powiązane